۵۲نقطه ایران درازای ۵۲ آمریکایی

۵۲نقطه ایران وانتقام سخت

درپی ترور سردارسلیمانی فرمانده سپاه قدس کشورمان وجمعی ازهمراهانشون درکشور عراق ،بحث انتقام ،قصاص وچگونگی انجام این فرجام خواهی بشدت مطرح است ،این درحالیست که ماهیت حقوقی قتل سردارسلیمانی از نظر حقوق‌دانان مورد اختلاف است زیرا ایالات متحده آمریکا در حالی او را به قتل رساند که به ایران اعلان جنگ نداده بود و بدون رضایت کشور عراق به عنوان کشوری که این حمله در آن صورت گرفت به او حمله کرد. یراوند آبرهامیان استاد تاریخ آمریکایی ارمنی از لفظ ترور برای این عمل استفاده کرد او می‌گوید تحت هر تعریفی این کنش تنها با ترور قابل بیان است.

دلیل اصلی این ترور حمله اخیر برخی ازافرادمنتصب به حشدالشعبی عراق به سفارت آمریکا دراین کشور وبه آتش کشیدن این سفارت است.

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا هشدار داد، اگر ایران به شهروندان یا منافع آمریکا حمله کند، آمریکا ۵۲ نقطه رانشانه خواهد گرفت.

دونالدترامپ و52نقطه ایران

دونالدترامپ و۵۲نقطه ایران

،آمریکا دیگر نمی خواهد تهدید شود، اگر ایران به هر آمریکایی یا به منافع آمریکا حمله کند، ما به ۵۲ نقطه در داخل ایران (به نشانه ۵۲ آمریکایی که ایران سال‌ها پیش به گروگان گرفته بود) حمله خواهیم کرد، برخی از این نقاط در موقعیت بسیار عالی هستند و برای ایران و فرهنگ ایرانی مهم تلقی می شود، این اهداف بسیار سریع تر و شدیدتر هدف قرار خواهند گرفت. آمریکا دیگر نمی‌خواهد تهدید شود.»

رئیس‌جمهوری ایالات متحده با اشاره به تهدیدها و هشدارهای مقام‌های ایران به انتقام‌گیری از ترور سردار «قاسم سلیمانی»، در حساب کاربری خود در توئیتر نوشته در صورت تهدید شهروندان یا منافع کشورش ۵۲ نقطه ایران هدف قرار خواهد گرفت.

دونالد ترامپ شنبه شب ۱۴ دی در چند توییت نوشت:تهدیدهای مقام‌های ایرانی در قبال کشته‌شدن کسی‌ است که «به‌تازگی یک آمریکایی را کشته و شماری دیگر را زخمی کرده‌ بود((اشاره به حمله حشداشعبی عراق به سفارت آمریکا دراین کشور دارد ))؛ اگر نخواهیم به تمام آدم‌هایی که در طول زندگی‌اش کشته بود اشاره کنیم، از جمله به تازگی صدها تظاهرکننده ایرانی».

او افزوده «او در حال حمله به سفارت ما بود و در حال آماده‌کردن مقدمات برای ضربه زدن در نقاط دیگر. برای سال‌ها ایران چیزی جز مشکل نبوده است.»

رئیس‌جمهوری آمریکا ادامه داده «بگذارید این به‌عنوان یک هشدار عمل کند، اگر ایران به آمریکایی‌ها یا منافع آمریکا حمله‌ای بکند، ما ۵۲ سایت ایران را (نمادی از ۵۲ آمریکایی که ایران سال‌ها پیش گروگان گرفته بود)، هدف قرار می‌دهیم، برخی از آن‌هادر سطح بسیار بالا، و مهم برای ایران، و فرهنگ ایران، و آن اهداف، و خود ایران، ضربه‌ای خیلی سریع و خیلی سخت خواهد خورد. ایالات متحده، خواهان تهدید بیشتری نیست!».

در پی اقدام امریکا در ترور فرمانده نیروی قدس سپاه ایران، مقامات کشورمان  تأکید کرده اند که انتقامی سخت از امریکا خواهند گرفت.

فقط انتقام

فقط انتقام

پس از مرگ وی برخی هنرمندان و بازیگران ایرانی و همچنین خواننده پورتوریکویی ریکی مارتین در حمایت از وی تصویر او را در استوری خود قرار دادند و نیز برخی از هنرمندان ایرانی پیام‌های تسلیت در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر کردند.[۱] اما شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به پاک کردن پیام‌ها و تصاویر تسلیت مربوط به وی کرد. به طوری که پاک شدن این پست‌ها مورد اعتراض افرادی همچون رضا رشیدپور، علیرضا جهان‌بخش، بهاره رهنما و مهران رجبی قرار گرفت.[۲][۳][۴][۵] اینستاگرام در پاسخ به این اعتراض‌ها اعلام کرد طبق فهرست سازمان‌های تروریستی که از وزارت خارجه آمریکا دریافت کرده و به دلیل تحریم فرماندهان سپاه موظف است حساب‌های کاربری منسوب به این سازمان‌ها و افراد را مسدود و پست‌های مربوط به آنها یا در ستایش و حمایت از آنها را حذف کند.[۶] محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات ایران در پاسخ گفت در مقابل سانسور صدای ایران ملت ایران در اینستاگرام توسط ایالات متحده آمریکا خواهد ایستاد.[۷]

 

برای مشاهده منبع مطالب اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده مطالب مرتبط اینجا کلیک کنید.

 

بازدیدها: 7

مطالب مرتبط